Vihdin Perussuomalaiste hallitus vuodelle 2020.

Puheenjohtaja:

Kari Rastas

kari.rastas@vihti.fi

varavaltuutettu

Varapj:

Samppa Granlund
050-5815986
samppa.granlund@vihti.fi

varavaltuutettu

Sihteeri:

Anita Lehikoinen
anita.lehikoinen@vihti.fi

tarkastuslautakunnan jäsen, varavaltuutettu

Hallituksen jäsenet:

Vesa Honkavaara
040-1372615
vesa.honkavaara@vihti.fi

Kunnanvaltuuston jäsen
kaavoitus ja teknisen lautakunnan jäsen
Veli-Matti Laitinen
0400-472029
vellu.laitinen@hotmail.fi

kunnanvaltuutettu, kunnanhallituksen jäsen
Pasi Salonen
040-544 6147
pasi.salonen@vihti.fi

kunnanvaltuutettu
Jari Toivanen
050-3588910 jari.toivanen@vihti.fi

Lasten ja nuorten lautakunnan jäsen

Vihdin perussuomalaisten valtuutetut ja varavaltuutetut

Jarno Örnberg
jarno.ornberg@vihti.fi

kunnanvaltuutettu,
ympäristölautakunnan jäsen
Terhi Mattila
045-6326732
terhi.mattila@vihti.fi

kunnanvaltuutettu

Kristian Wikström

varavaltuutettu

Tuija Hyvönen

varavaltuutettu

lasten ja nuorten lautakunnan jäsen

Matti Hukari

keskusvaalilautakunnan jäsen